Atklāts "Spēlmaņu nakts" skatītāju balsojums un paziņoti balvas "Par mūža ieguldījumu teātra mākslā" ieguvēji

Print page

Dailes teātrī paziņoti balvas "Par mūža ieguldījumu teātra mākslā" ieguvēji, kā arī atklāts ikgadējais Spēlmaņu nakts skatītāju balsojums un tam veltītā ekspozīcija.

Jau 22. reizi notiks Gada balva teātrī "Spēlmaņu nakts", kad 23.novembra vakarā uz Dailes teātra skatuves  tiks godināti sezonas spilgtākie un veiksmīgākie individuālie sniegumi un Latvijas profesionālo teātru iestudējumi, kā arī pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu teātra mākslā”. To šogad saņems Latvijas Nacionālā teātra aktieri Uldis Dumpis un Ģirts Jakovļevs.

Arī šogad, līdzās žūrijas vērtējumam, skatītāji ir aicināti izteikt savu viedokli, balsojot par gada labāko izrādi, labāko aktrisi un aktieri. Balsojuma kastes būs pieejamas 11 teātros visā Latvijā -  Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī, Leļļu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Dirty Deal Teatro un Ģertrūdes ielas teātrī.

Elektroniski iespējams nobalsot „Spēlmaņu nakts” oficiālajā interneta vietnē spelmanunakts.lv, kā arī Teātris.zip (Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv), savukārt DELFI piedāvās prognožu spēli, kurā būs jāprognozē, kas šogad saņems Spēlmaņu nakts balvas, sacenšoties izrāžu kvalitātes pārzināšanā, intuīcijā un žūrijas gaumes uzminēšanā ar Andreju Žagaru.

Skatītāju balsojums noris ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. „Kāpēc tieši teātris? Atbilde ir gluži vienkārša - Teātris iedvesmo! Teātris ļauj aizsniegt to, kas atrodas pāri mākoņiem un apvāršņa – mūsu sapņus. Tas dod iespēju atgriezties bērnībā vai izdzīvot kādu izsapņotu dzīves lomu, rast atbildes uz neskaitāmajiem jautājumiem vai paskatīties uz sevi no malas. Gūstiet iedvesmu no teātra - iedvesmu būt labākiem, radīt jaunas idejas un īstenot tās darbos,” aicina mecenāte Ināra Tetereva.

Balsošana noslēgsies 20. novembrī plkst. 23:59, bet 21.novembrī tiks izlozētas 40 biļetes uz Latvijas teātru izrādēm. Savukārt tiem, kuri balsojuši www.spelmanunakts.lv un lsm.lv, būs iespēja laimēt ielūgumu 2 personām uz „Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremoniju Dailes teātrī, kur arī tiks paziņoti skatītāju balsojuma rezultāti un pasniegtas skatītāju simpātijas balvas.

Laikā no 1. – 22.novembrim Latvijas teātru skatītājiem tiek piedāvāta Spēlmaņu nakts labāko izrāžu skate, kas noslēgsies 23.novembrī ar starptautisku zinātniski pētniecisku konferenci “Traģiskais varonis 21. gadsimtā. Latvijas teātris. 2014/2015 gada sezona”, kurā ar referātiem aicināti uzstāties gan pašmāju, gan ārzemju speciālisti.

Plašāku informāciju un nominantu sarakstu aicinām aplūkot “Spēlmaņu nakts” mājas lapā