Biedrība „Motus Vita” neļauj padoties un pasniedz roku sirgstošajiem un viņu tuviniekiem

Print page

Neiromuskulāras slimības (ALS/MND) skar vidēji 5-6 cilvēkus uz 100 000 iedzīvotājiem. Slimība attīstās pakāpeniski mūža garumā, un tai ir raksturīga progresējoša muskuļu atrofija un muskuļu vājums, kurus izraisa kustību neironu progresējoša bojāeja. 

Biedrība „Motus Vita” apvieno ar ALS/MND sirgstošos cilvēkus un viņu tuviniekus, neļaujot padoties diagnozes priekšā, māca sadzīvot ar to un sniedz plašākas iespējas iesaistīties sabiedrības dzīvē.

Jau kopš 2011. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalsta biedrības „Motus Vita” darbu, sekmējot cilvēku ar īpašām vajadzībām iekļaušanos sabiedrības norisēs.

Biedrība “Motus Vita” gādā organizācijas biedru atbilstošus pārvietošanās ratiņus, datortehniku, kas spēj vismaz daļēji aizvietot zaudētās kustību iespējas, kā arī dod iespēju izglītoties un iegūt iespēju veikt darbu attālināti. Tāpat biedrība veic tehnisko palīglīdzekļu izsniegšanu un to remontu, organizē informatīvas un terapijas nodarbības. Informē pacientus par slimības izpausmēm, kā arī par psiholoģiskām un sociālām problēmām un to risināšanas iespējām. Šī gada septembrī notika „Miastēnijas diena” norises.  

Fonds biedrību un tās valdes priekšsēdētāju Valēriju Rakovu 2012. gadā godināja par izcilu un sekmīgu darbu sabiedrības labā, savukārt 2015. gadā biedrība saņēma „Balvas Cilvēka izaugsmei” par darbu sociālās atbildības jomā atzinību.    

Biedrība „Motus Vita” iekļaujas radniecīgu organizāciju starptautiskajā apritē, un ir International Alliance of ALS/NMD Associations biedre.  Šī gada augustā Jūrmalā notika tās 11.Starptautiskā ALS/NMD Ziemeļvalstu konference (sk. fotogaleriju).  Tās dalībnieki apsprieda pasaules labāko aprūpes modeļu ieviešanas praksi un efektīvu veselības pakalpojumu modeļu attīstību cilvēkiem ar ALS/NMD slimībām Latvijā. Konference pulcēja dalībniekus no Islandes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Krievijas, Kanādas, Igaunijas, Somijas, Latvijas un Lietuvas. Iepriekš šāda konference Jūrmalā notika 2011. gadā.

Plašāk biedrības „Motus Vita” darbību lasiet un skatiet: www.motusvita.lv un Facebook: MotusVitaLV