Borisa un Ināras Teterevu fonds turpinās atbalstīt kopienu fondu iniciatīvas

Print page

Veicinot iedzīvotāju līdzdalību savu novadu attīstībā, Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina finansēt kopienu fondu kustību Latvijā. Seši atbalstītie fondi vien pērn īstenoja 170 labdarības projektus izglītības, kultūras, apkārtnes labiekārtošanas, veselības, sociālās labklājības un citās jomās. To īstenošanai 2014.gadā piesaistīti gandrīz 460 000 eiro.

Lai dalītos pieredzē, kopienu fondi no Valmieras, Talsiem, Alūksnes, Limbažiem, Kandavas un Viduslatgales šonedēļ tikās ikgadējā sanāksmē jeb “Vasaras akadēmijā” (sk. fotogalerijā). Latvijas novadu fondu vadītājus, darbiniekus  un brīvprātīgos Salacgrīvas novada viesu namā „Vecmuiža” uzņēma organizētāji – Limbažu fonds un tā valdes priekšsēdētāja Spīdola Lielmane.

Pasākumu Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalsta Kopienu filantropijas attīstības programmas 2012 – 2017 ietvaros.

“Vasaras akadēmijā” piedalījās arī Salacgrīvas novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers un Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Juris Salmiņš. Viņi atzina, ka kopienu fondu ieguldījums ir būtisks, jo tie paveic sabiedriski svarīgu darbu jomās, kur citu iestāžu atbalsts netiek piedāvāts vai ir minimāls.

Fondi saņēma pateicību arī par akciju “Svētku pakas sirmgalvjiem”. Vienlaikus amatpersonas pauda gandarījumu un atzinību par mecenātu ieguldījumu šajā akcijā. Tās ietvaros kopienu fondi pirms gadskārtu svētkiem pasniedz 3800 svētku paciņas sirmgalvjiem, kā arī organizē viņiem domātos kultūras pasākumus. Piemēram, Ausekļa Limbažu teātra izrādes pārpildītajās zālēs iepriecina seniorus visos sešos reģionos, kur darbojas Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie kopienu fondi.

Fondi rīko arī labdarības “Bumbu rallijus”, koncertus, labdarības lūgšanu brokastis, akcijas, tādējādi iesaistot vietējo sabiedrību un līdzekļus savas apkaimes aktuālajiem sabiedriskajiem projektiem un sociālajam atbalstam.

Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz atbalstu arī jauno kopienu fondu izveidei. Tādēļ šobrīd finansējuma saņemšanai izraudzīts vēl viens pretendents - Ķekavas novada kopienu fonds “Daugavkrasts”.