Horeogrāfijas konkurss „Rīgas pavasaris 2013” pulcē 600 dalībniekus no 13 pasaules valstīm

Print page

No 24. aprīļa līdz 26. aprīlim Rīgā notiek IX Bērnu un jauniešu starptautiskais horeogrāfijas konkurss „Rīgas pavasaris 2013”, kuru rīko profesionālā radošā apvienība un mācību centrs „Eventus” ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Horeogrāfijas konkursā „Rīgas pavasaris 2013” piedalās 600 dalībnieki no 13 valstīm (Latvija, Krievija, Lietuva, Igaunija, Itālija, Francija, Vācija, Gruzija, Lielbritānija, Ķīna u.c.). Konkursantu sniegumu vērtē starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir Jeļena Perļina, (Maskavas valsts kultūras un mākslas universitātes klasiskās dejas katedras vadītāja, profesore.); Filips Lormē (Filippe Lormeau, Lionas valsts konservatorijas profesors); Regīna Kaupuža (Latvijas Nacionālās operas repetitore, Rīgas horeogrāfijas vidusskolas menedžere, Latvijas Mūzikas Akadēmijas horeogrāfijas katedras pedagoģe, Latvijas Baleta un Dejas Ģildes priekšsēdētāja); Zita Errs (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas katedras vadītāja, asoc.prof.); Luana Lučiani (Luana Luciani, DanzaSi kultūras asociācijas prezidente, starptautisku baleta konkursu vadītāja, "DanzaSi non solo jazz" konkursu vadītāja, konkursu eksperte); Mareks Roževskis (Marek Roževkij, Berlīnes baletskolas mākslinieciskais vadītājs) un Vladimirs Adžanovs (Vladimir Adžamov, Sanktpēterburgas horeogrāfijas asociācijas priekšsēdētājs, V.Adžamovas fonda prezidents). „Rīgas pavasaris 2013” ietvaros notiek arī horeogrāfiju konkurss.

„Deja ir mākslas žanrs, kas spēj vienot dažādu nāciju pārstāvjus bez valodu barjerām. Deja ir estētiska vērtība, kas kultūras paleti dara bagātāku un krāsaināku. Rīga patiesi var lepoties ar saviem sasniegumiem klasiskās dejas laukā – mums ir spēcīga nacionālā baleta trupa, spēcīgi pasniedzēji un izcila dejas reputācija. Rīgas pavasaris 2013 pulcē bērnus un jauniešus no visas pasaules un vienlaikus tā ir unikāla iespēja Rīgas pavasaris 2013 ir lieliska iespēja bezmaksas apmeklēt dejas priekšnesumus, kā arī baudīt horeogrāfiju daudzveidību,” stāsta konkursa un biedrības "Eventus" vadītāja Tatjana Stepanova.

Konkursu atklāj 24.aprīlī ar multimediālu baletu „Ceļs pie sevis”, kurā piedalās baleta dejotāji no Krievijas Natālija Zlobina un Vladimirs Adžamovs. Uzvedumā skanēs kurdu lūgšanas un tautas mūzika. 25. aprīlī aktīvi noritēs meistarklases, 26. aprīlī notiks konkurss, plkst.19.00 būs skatāma Klēras Briantas (Claire Briant) balets „Mana Parīze” un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauno horeogrāfu vakars, 27.aprīlī turpināsies konkurss. Konkurss noslēgsies ar apbalvošanas ceremoniju un noslēguma koncertu J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.