Izsludina pieteikšanos Apbalvojumam „Laiks Ziedonim!”

Print page

6. janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” izsludina pieteikšanos Apbalvojumam „Laiks Ziedonim!”, kura ietvaros tiek meklēti un cildināti cilvēki par izcilību jaunradē jomās, kas dzejniekam Imantam Ziedonim ir bijušas svarīgas. Apbalvojumu plānots pasniegt piecās nominācijās, un tā mērķis ir iedvesmot un iedrošināt latviešus visā pasaulē. Apbalvojums tiks pasniegts 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā īpašā Cildināšanas ceremonijā. Par Apbalvojuma naudas balvām rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Apbalvojuma ideja tika izlolota vairākus gadus atpakaļ, kopā ar dzejnieku, un tās galvenā ideja ir cildinātu varoņus, un ļaut tautai caur tiem redzēt savu spēku. Ideja iestrādāta fonda „Viegli” stratēģijā un šogad pārtapusi projektā ar saukli „Laiks tautai savu spēku redzēt!”. Meklējot un cildinot apbalvojuma ieguvējus, tiks vērtētas personības un viņu padarītais Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā - Izcilība, Degsme, Sūtība, Stāja, Veiksme, Savpatība.

Apbalvojumu plānots pasniegt piecās nominācijās. Lai realizētu šo apjomīgo projektu, fonds "Viegli" ir aicinājis iesaistīties cilvēkus, kas ir kompetenti nomināciju jomās, vai pārredz un pārzina nozares aktualitātes, nosaucot tos par šīs nozares vizionāriem.

Pieteikties apbalvojumam var līdz 2014. gada 3. martam, aizpildot pieteikuma anketu. Plašāku aprakstu par pieteikšanos meklējiet mājas lapā www.laiksziedonim.lv.

Nominācijā „Taureņu uzbrukums” apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā tiek pasniegts doktora grāds. Vizionāri: Rolands Lappuķe, Ivars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga.

Nominācijā „Kedas” apbalvos par sasniegumiem lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību. Vizionāri: Kārlis Kazāks, Rūta Jirgensone, Aldis Austers, Laima Kota.

Apbalvojums Tautsaimniecībā „Zemi es mācos” tiks pasniegts par sasniegumiem latviskā saimniekošanā, komercdarbībā, kas balstīta Latvijas tautas resursos un tradīcijās.
Vizionāri: Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis.

Ar apbalvojumu nominācijā Bērni un jaunieši “Rabarbers” par izciliem sasniegumiem tiks cildināti bērni un jaunieši, vai arī cilvēki, kas izcili veic savu darbu, darbojoties ar bērniem un jauniešiem. Vizionāri: Jānis Šipkēvics Jr., Rūdolfs Mings, Ilga Reizniece, Līga Rudzīte.

Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā “Bize” apbalvos personību par izciliem sasniegumiem radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru. Vizionāri: Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis.

Katrā nominācijā laureāts saņems cildinājuma apliecinājumu un EUR 3000, pēc visu nodokļu nomaksas. Par naudas balvas fondu rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds.