Mecenāti Teterevi - "Gada rīdzinieki 2012"

Print page

Rīgas domes svinīgajā sēdē šodien, 18. novembrī, mecenātus Borisu un Ināru Teterevus godināja kā "Gada rīdziniekus 2012” par labdarības un kultūras mecenātisma tradīciju iedzīvināšanu Rīgā.

"Gada rīdzinieka” titulu piešķir cilvēkiem, kuri ar savu talantu un darbu ir veicinājuši Rīgas atpazīstamību, pievērsuši sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai, tā veicinot tās attīstību un radot interesi par to.

Skatiet fotogrāfijas no Rīgas domes 18.11.2012. svinīgās sēdes.

Boriss un Ināra Teterevi 2010.gadā nodibināja fondu ar nolūku atbalstīt izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas. Teterevu ģimene atbalsta kultūru, izglītību, uzlabojumus publiskajā pilsētvidē, sniedz atbalstu kopienu attīstības organizācijām pilsētās un lauku apvidos, dzīvnieku aizsardzībai un palīdz maznodrošinātu un trūcīgu personu grupām. Fonds sniedz atbalstu vairāk nekā 150 bezpeļņas organizācijām, un dažāda veida atbalsts tiek sniegts vairāk nekā 120 000 Latvijas iedzīvotāju.

Ināra un Boriss Teterevi sniedz atbalstu sieviešu invalīdu asociācijas "Aspazija” darbībai Rīgā un tās nodaļās 11 Latvijas reģionos, atbalsta cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrību "Motus Vita”. Mecenāti ar programmu “Veselībai un dzīvotpriekam” palīdz Latvijas reģionu pensionāru nevalstiskajām organizācijām, rīko akcijas “Palīdzēsim māmiņai”. Teterevi īsteno Kopienu filantropijas attīstības programmu un atbalsta labdarības iniciatīvu “Kopgalds - siltas maltītes atbalsts”. Viņi ir izveidojuši Borisa un Ināras Teterevu fonda programmu izglītības izcilībai, veicinot izcilas, kvalitatīvas un konkurētspējīgas augstākās izglītības attīstību.

Tāpat mecenāti palīdz izveidot pieminekli izcilajam baletdejotājam Mārim Liepam, sniedza atbalstu mākslas objektam “Gondola”, kuru Mākslas muzejā “Rīgas birža” izveidoja pasaulē pazīstamais Krievijas mākslinieks Dmitrijs Gutovs, veiksmīgi sadarbojas ar M.Čehova Rīgas Krievu teātri, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Mākslas akadēmiju un starptautisko bērnu un jauniešu biedrību "Eventus”. Teterevu fonds finansē arī televīzijas raidījumu par dzīvnieku aizsardzības jautājumiem “Ķepa uz sirds”, kā arī palīdz patversmēm "Dzīvnieku draugs” un „Labās mājas”.

Pretendentus "Gada rīdzinieka" titula nominācijai var izvirzīt ikviens rīdzinieks.

Iepriekšējos gados „Gada rīdzinieka” titulu ieguvuši Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis, diriģents Māris Sirmais, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars un hokeja treneris Jūliuss Šuplers.