"Teātris.zip": - "Mēļš frotē dvielis" pa dienu un "Spēlē, spēlmani" tiešraide no Liepājas

Print page

11.maijā plkst.13.40 "Teātris.zip" iesaka Dailes teātra iestudējumu „Mēļš frotē dvielis, bet plkst.21.25 Teātris.zip ietvaros būs skatāma izrādes „Spēlē, spēlmani!” tiešraide no Liepājas teātra.

Dramaturga Gunāra Priedes viencēlienos, kas apvienoti Dailes teātra iestudējumā „Mēļš frotē dvielis” (režisors Kārlis Auškāps), piedalās Dina Kuple, Marina Janaus, Akvelīna Līvmane, Gundega Ozolīte, kā arī Jānis Reinis un Kaspars Znotiņš.

11.maijā Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks spēlēta režisora Valdis Lūriņš izrāde „Spēlē, spēlmani!” (2011), ar kuras iestudējumu tika svinēta dzejnieka Aleksandra Čaka 110 dzimšanas diena. Izrāde veidota dzejas teātra tradīcijā – ar Čaka daiļrades palīdzību atklāts gan dzejnieka dzīves gājums, gan sarežģītais mākslas darba radīšanas process, gan laikmets un latviešu tautas liktenis. Iestudējums tapis, aptverot lielu Čaka daiļrades daļu – dzeju, poēmas, stāstus, to visu papildina Imanta Kalniņa mūzika.

Pirms izrādes „Spēlē, spēlmani!” tiešraides skatītājus gaida saruna ar režisoru Valdi Lūriņu par Čaku, bet izrādes aizkulišu daļā būs tikšanās ar aktieriem, kuri pirms trim sezonām sāka savu darbu teātrī un kurus apvienoja šis pirmais muzikālais kopdarbs. Skatītājus gaida Imanta Kalniņa dziesmas, jauno aktieru temperaments un Čaka dzeja.