Aukstajos mēnešos nodrošinās 400 000 porciju silta ēdiena. "Maizes rieciens" turpinās

Print page

2014./2015. gada rudens un ziemas sezonā Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Maizes rieciens” ietvaros 42 labdarības organizācijas katru nedēļu sniegs siltu maltīti aptuveni 4200 trūcīgām un 300 mazaizsargātām personām, izdalot gandrīz 400 000 porciju visos Latvijas novados.

“Lai gan bezdarba līmenis ir zemāks nekā krīzes gados, tomēr joprojām Latvijā ir tūkstošiem cilvēku, kuri savu vienīgo dienas silto maltīti saņem labdarības organizāciju zupas virtuvēs. Turklāt pēc Labklājības ministrija datiem šī gada septembrī, salīdzinot ar augustu, trūcīgo skaits pieaudzis par gandrīz 2,6 % jeb 1689 cilvēkiem. Tāpēc gada aukstajos mēnešos turpinām atbalstīt labdarības virtuvju darbību,” vēsta Borisa un Ināras Teterevu fonda direktors Mareks Indriksons.

“Labdarības virtuvju organizētāji un darbinieki ir īpaši cilvēki! Viņu motivācija ir nesavtīga palīdzība un kalpošana. Mēs sirsnīgi pateicamies viņiem par pašaizliedzīgo darbu,” akcentē mecenāte Ināra Tetereva.

Labdarības virtuvju karte pieejama www.maizesrieciens.lv.

Fonda īstenotās labdarības programmas “Maizes rieciens” mērķis ir dot iespēju trūcīgām un maznodrošinātām personām saņemt regulāru, siltu maltīti no tuvākās apkaimes labdarības organizācijas pārstāvju rokām. Īpašs atbalsts tiek sniegts bērniem, sirmgalvjiem un personām ar īpašām vajadzībām, kā arī paredzēta nauda aktivitātēm, kurās mērķauditoriju iesaista līdzdarbības pasākumos sava stāvokļa uzlabošanā.

Programmā “Maizes rieciens” Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz atbalstu trīs kategorijās: “Maltītes labdarības virtuvēs trūcīgām personām” (32 labdarības organizācijas septiņus mēnešus katru nedēļu apmēram 4200 personām izsniegs teju 350 000 porciju), “Maltītes mazaizsargātām iedzīvotāju grupām” (10 labdarības organizāciju gādās siltu maltīti vairākas reizes nedēļā gada garumā gandrīz 360 cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, sirmgalvjiem u.c.) un “Vienas reizes atbalsts labdarības virtuves iekārtojumam” (papildus pērn labiekārtotajām 16 virtuvēm veiks uzlabojumus vēl sešās labdarības virtuvēs).

2014./2015. sezonā programmā “Maizes rieciens” sadarbībā ar septiņiem novadu fondiem pirms gadskārtu svētkiem tiks iepriecināti 5250 sirmgalvju 24 Latvijas novados, izsniedzot viņiem īpašas svētku pakas un rīkojot pasākumus. 2015. gada sākumā tiks izsludināts atbalsts arī līdzdarbības pasākumiem. 2014./2015. gada aukstajā sezonā labdarības programmai “Maizes rieciens” Borisa un Ināras Teterevu fonds ir atvēlējis 200 000 eiro.

2013./2014. gada aukstajos mēnešos ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzfinansējumu 52 labdarības organizācijas visā Latvijā izsniedza teju 500 000 siltas maltītes porciju ap 6410 trūcīgām un mazaizsargātām personām nedēļā. Labiekārtotas 16 labdarības virtuves visos reģionos. Sadarbībā ar kopienu fondiem 18 novados teju 2000 sirmgalvjiem pirms gadskārtu svētkiem izsniegts 3800 svētku paciņu, un organizēti deviņi svētku pasākumi. Papildus atbalstītas septiņu organizāciju aktivitātes, kurās 465 palīdzības saņēmēji iesaistās sava sociālā stāvokļa uzlabošanā.