Borisa un Ināras Teterevu fonds būtiski palielina atbalstu Latvijas teātra mākslai

Print page

Šodien, 7. maijā, Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS ietvaros mecenāti Boriss un Ināra Teterevi parakstīja sadarbības dokumentus ar vairākām Latvijas teātra jomas organizācijām par finansiālu atbalstu teātru dzīves procesiem trīs gadu periodā – no 2013. līdz 2015. gadam, šim mērķim atvēlot vismaz 350 tūkstošus latu.

Šajā laika periodā Borisa un Ināras Teterevu fonds sadarbosies ar Latvijas Teātra darbinieku savienību Latvijas teātru Gada balvas „Spēlmaņu nakts” sagatavošanā un norisē, ar M.Čehova Rīgas Krievu teātri, sekmējot vecākā krievu dramatiskā teātra Baltijā attīstību un veicinot tā mākslinieciskās jaunrades procesus, kā arī ar Latvijas Radio, atbalstot Radioteātra kā unikāla teātra mākslas žanra attīstību.

„Borisa un Ināras Teterevu fonda ieguldījums Latvijas teātru attīstībā pēc būtības veic valstisku funkciju – privātā un publiskā sektora sadarbības rezultātā turpmākos trīs gadus noritēs vairāki projekti ar nacionālo virsvērtību kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un jaunrades procesu veicināšanā. Šobrīd jau varam uzskatīt, ka Borisa un Ināras Teterevu fonds kļuvis par mūsu teātra dzīves lielāko privāto mecenātu,” atzīmē Latvijas Teātru darbinieku savienības priekšsēdētāja Daiga Gaismiņa.

„Fonda uzmanības lokā ir mākslinieciskā jaunrade, kultūras vērtību saglabāšana un to nodošana iespējami plašākam cilvēku lokam. Teātris kā mākslas žanrs Latvijā vienmēr bijis skatītāju iemīļots. Latvijas teātra vēsture ir bagāta un daudzveidīga: spilgtas personības, izcilas izrādes, kas uzrunājušas un iedvesmojušas daudzas paaudzes,” atzīmē mecenāte Ināra Tetereva.

Borisa un Ināras Teterevu fonds jau iepriekš atbalstījis M.Čehova Rīgas Krievu teātri, 2012. gadā aizsāka sadarbību ar Latvijas Televīziju, līdzfinansējot teātru izrāžu un raidījumu ciklu "Teātris.zip". Sezonas laikā LTV parādījusi 38 arhīvā esošās izrādes, kā arī ierakstījusi 19 Latvijas teātru repertuārā esošos spilgtākos iestudējumu un veikusi vairākas tiešraides.

LETA ziņa: Borisa un Ināras Teterevu fonds teātra nozarei novirzīs vairāk nekā 350 000 latu.