Boriss un Ināra Teterevi uzņemas Eiropas gada attīstībai labās gribas vēstnieku pienākumus

Print page

14. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paziņoja Eiropas gada attīstībai labās gribas un jauniešu vēstniekus. Par labās gribas vēstniekiem piekrituši kļūt un brīvprātīgi atbalstīt Eiropas gada aktivitātes, popularizēt attīstības sadarbības jautājumus Boriss un Ināra Teterevi un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

Ārlietu ministrs ar katru no vēstniekiem parakstīja īpašu mandātu jeb brīvprātīgu vienošanos, ar kuru vēstnieks apņemas publiski paust savu viedokli par Eiropas gadu attīstībai, dalīties personīgajā pieredzē un redzējumā par attīstības sadarbības nozīmi.

Eiropas gada attīstībai labās gribas vēstnieki: Ināra un Boriss Teterevi, „Teterevu fonda’’ dibinātāji un filantropi; Vaira Vīķe-Freiberga, bijusī Latvijas Valsts prezidente; Andris Piebalgs, bijušais attīstības eirokomisārs; Hosams Abu Meri, Saeimas deputāts un ārsts; Normunds Bergs, „SAF Tehnika’’ valdes priekšsēdētājs; grupa „Instrumenti” jeb Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns; Egons Reiters, „1000 jūdzes’’ ekspedīcijas dalībnieks un raidījuma „Bez Tabu’’ vadītājs; Agita Hauka, Latvijas Zemnieku federācijas priekšsēdētāja; kā arī Mudīte Priede, Latvijas Pašvaldību savienības ģenerāldirektore.

Jauniešu vēstnieki: grupa Carnival Youth (Aleksis Luriņš, Roberts Vanags, Emīls Kaupers un Edgars Kaupers), Mārtiņš Kreilis no Quo tu domā? Latvijas Debašu asociācija; Lucavsalas Eko biedrības koordinators Emīls Hlevickis, kalnu maratonu skrējējs Mārtiņš Zvīdriņš, hiphopa izpildītājs ansis no Dirty Deal Audio (Ansis Kolmanis), Aizputes organizācijas „Ideju Māja’’ pārstāve Paula Āboliņa-Ābola, organizācijas Humana People to People in Latvia vadītāja Rūta Kronberga un žurnālisti Dāvis Landorfs, kā arī Kārlis Lesiņš.

Eiropas gada attīstībai mērķis ir informēt sabiedrību par ES un tās dalībvalstu attīstības sadarbības politiku un tās rezultātiem, kā arī skaidrot tās nozīmi un ieguvumus visām iesaistītajām pusēm.

Eiropas gads attīstībai mājaslapa atrodama šeit