„Teātris.zip”: leģendārās aktrises Veltas Līnes pēdējā izrāde „Divas sirdis”

Print page

Sestdien, 2. novembrī, pulksten 21.40 Latvijas Televīzija sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu projektā “Teātris.zip” demonstrēs Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Divas sirdis” (2003).

Raidījuma „Teātris.zip” vadītājs Ojārs Rubenis sarunāsies ar iestudējuma režisori Indru Rogu un aktrisi Ināru Slucku. Ar izrādi „Divas sirdis” aktrise Ieva Līne atzīmēja savu 80. jubileju. Krievu dramaturga Aleksandra Obrazcova stāsts ir par izcilo krievu aktrisi Fainu Raņevsku. Izrādē Līne ne tikai parādīja šīs izcilās personības mūža pēdējos gadus, bet arī pateica tik daudz par sevi un savu darbu. Līne, tāpat kā viņas varone, ir vesels laikmets teātra mākslā. Pusgadsimtu viņa ir saistījusi skatītāju prātus un jūtas, kopā ar saviem skaistajiem sieviešu tēliem izstaigājot deviņus elles lokus un paceļoties mīlestības septītajās debesīs.

LTV1 skatītājiem būs iespēja redzēt, kā Veltas Līnes talants vēl uzplaukst un mirdz 80 gados. Par šo lomu viņa saņēma „Spēlmaņu nakts” labākās aktrises balvu, bet pati izrāde tika minēta piecās nominācijās - gan par režisores Indras Rogas, gan aktrises Ināras Sluckas otrā plāna lomas sniegumiem.

Savukārt 2.novembrī pulksten 13.15 LTV1 rādīs dramaturga Paula Putniņa komēdijas „Ar būdu uz baznīcu” turpinājumu „Ar Dievu pie zemes” (1991) režisora Edmunda Freiberga režijā.