Gaismas festivālā „Staro Rīga” apskatāms mākslas darbam "Gondola" veltītais gaismas un skaņas uzvedums

Print page

No 15. līdz 18.novembrim mākslas muzejā „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs iespēja aplūkot īpašo gaismas un skaņas uzvedumu, kas pirmo reizi tika atskaņots pasaulslavenā Krievijas mākslinieka Dmitrija Gutova mākslas darba „Gondola” atklāšanā. Gaismas un skaņas uzvedums būs aplūkojams no plkst.18.00 līdz 23.00. Ieeja muzejā no Doma laukuma.

2012. gadā Mākslas muzejs “Rīgas Birža” ieguvis Borisa un Ināras Teterevu fonda dāvinājumu - jaunu, pastāvīgu, starptautiski pazīstamu zīmi – pasaulslavenā Krievijas mākslinieka Dmitrija Gutova mākslas darbu “Gondola”. 11 metrus garā “Gondola” ir sastindzis īstas Venēcijas gondolas sprādziens – telpisks, taču reizē lineāri skaidrs vēstījums, kā visi ievērojamā mākslinieka darbi. Tas ir no sprādziena haosa radīts mākslinieka kosmoss – sakārtota kultūras pasaule.

Mākslas darbs „Gondola” tika atklāts ar režisores Leonardas Ķesteres, režisora-videomākslinieka Roberta Rubīna, skaņas dizainera Uģa Vītiņa, gaismas dizainera Oskara Timbara un animatoru CG Ant Motion Graphics&Design Studio audiovizuālo uzvedumu, kas ir Latvijā līdz šim pirmais tāda apjoma un krāšņuma uzvedums. Tajā ietvertās 3D, Venēcijas vizualizācijas, Josifa Brodska dzeja, kā arī Vivaldi un Stroka mūzika sabiedrībai būs pieejama vien šī gada gaismas festivāla “Staro Rīga” ietvaros.

Skatiet videoieskatu gaismas un skaņas uzvedumā.