Latvija rīko Āfrikas dienai veltītu forumu. Piedalās Eiropas Savienības un pasaules politikas veidotāji

Print page

23.maijā LR Ārlietu ministrija sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu un starptautisko sabiedrisko organizāciju Global Fairness Initiative (GFI)* rīko Āfrikas dienai veltītu forumu, kura laikā paredzētas plašas diskusijas par aktuālo situāciju Āfrikas kontinentā. Foruma interneta tiešraide būs skatāma www.diena.lv.

“Foruma ideja un saturiskais ietvars šobrīd ir ļoti aktuāls vairāku iemeslu dēļ. Nevar noliegt, ka par spīti stereotipiem par nabadzības, bada un posta skarto kontintentu, Āfrika kā kontinents ir viena no straujāk augošajām ekonomikām ar īpaši augstu izaugsmes potenciālu. Jāņem vērā, ka bieži daudzu Latvijas sabiedrībai aktuālu jautājumu cēloņi ir meklējami tieši Āfrikas kontinentā – migrācijas jautājumi, konfliktu eskalācija sabiedrībā, narkotiku plūsma, augsti korupcijas riski. Par šiem jautājumiem plaši diskutē pasaulē, un ir pienācis laiks par to runāt arī Latvijā,” atzīmē Boriss Teterevs.

Foruma dalībnieku vidū ir Eiropas Savienības attīstības komisārs Andris Piebalgs, Ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs, bijusī Latvijas prezidente, Madrides kluba prezidente Vaira Vīķe-Freiberga; bijušais Slovēnijas prezidents, Madrides kluba biedrs Danilo Turks; Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājs, starptautiskās sabiedriskās organizācijas Global Fairness Initiative mecenāts Boriss Teterevs, Eiropas Ārējā darbības dienesta Āfrikas reģiona direktors Niks Vestkots; Eiropas Ārējā darbības dienesta Rietumu, Centrālāfrikas un Sāhelas reģionā direktors -koordinators Pēteris Ustubs, Pasaules Ekonomikas foruma, Globālās partnerības pārtikas drošībai direktors Arns Kārtridžs, ANO Tūkstošgades projekta, Ekonomikas attīstības un nabadzības novēršanas rīcības komitejas loceklis profesors Ričards Frīmens u.c.

“Pēc Nobela miera prēmijas laureāta Hose Ramosa Hortas uzaicinājuma ANO izveidotās delegācijas sastāvā apmeklēju vienu no pasaules nabadzīgākajām valstīm Gvineju-Bisau. Viss, ko ieraudzīju un uzzināju, atvēra man acis uz procesiem šajā kontinentā un to ietekmi uz pasaules notikumu kontekstiem. Šī vizīte bija spēcīgs impulss, lai es piedalītos starptautiskajos projektos, kurus realizē GFI sadarbībā ar ANO,” stāsta Boriss Teterevs.

2013. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds noslēdza sadarbības līgumu ar Apvienoto Nāciju organizāciju (ANO) un starptautisko organizāciju Global Fairness Initiative (GFI) vērienīgas starptautiskas palīdzības programmu atbalstam. Finansiālais atbalsts tiek novirzīts projektiem, ko GFI sadarbībā ar ANO īsteno Gvinejā-Bisavā (Āfrika), kā arī Peru (Dienviadmerikā), Gvatemalā (Centrālamerikā) un Nepālā (Āzijā).

* Global Fairness Initiative ir starptautiska mēroga nevalstiska bezpeļņas organizācija, kuru dibināja Karena Tramontano un ASV 42. prezidents Bils Klintons. GFI rada taisnīgu un ilgtspējīgu vidi ekonomiskajai izaugsmei pasaules nabadzīgākajās valstīs, palīdzot nodrošināt vienlīdzīgu piekļuvi tirgum visiem darba spējīgajiem, līdzsvarojot valsts prasības un normas, lai radītu vairāk iespēju ar mērķi pārtraukt nabadzības ciklu.

Kopš 2002. gada GFI sadarbojas ar simtiem nelabvēlīgu un sociāli atstumtu kopienu Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā, lai uzlabotu ekonomiskās iespējas un veidotu ilgtspējīgus iztikas līdzekļus. Šim nolūkam GFI izstrādā inovatīvas programmas, kas vērstas uz jaunu darbavietu radīšanu un saglabāšanu, sieviešu vienlīdzības veicināšanu darba tirgū, ekonomiskās izaugsmes šķēršļu likvidēšanu, taisnīgu atalgojumu politiku, kā arī kopienu ienākumu palielināšanu, lai tās kļūtu par labklājības centriem.