Mākslas pasaulē ienāk Mecenātes Ināras Teterevas stipendiātes

Print page

Kopš 2012. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz atbalstu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentiem viņu studijas gaitām. Līdz šim piešķirtas deviņas Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā. Piecas stipendiātes jau noslēgušas studijas LMA.

Šogad Latvijas Mākslas akadēmiju absolvēja divas stipendiātes – Elīna Brasliņa (Grafikas apakšnozare) un Guna Poga (Funkcionālā dizaina apakšnozare).

Skatieties video ar Elīnas Brasliņas un Gunas Pogas atziņām par mākslu un stipendijas dotajām iespējām.

Savukārt pērn studijas noslēdza stipendiātes: Sandra Strēle (Glezniecības apakšnozare), Lilita Bauģe (Tekstilmākslas apakšnozare) un Agita Šteinberga (Tēlniecības apakšnozare).

Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā piešķir, sākot ar 2. kursu bakalaura programmā un 1. kursa maģistrantiem līdz studiju pabeigšanai. Ik gadu piešķir divas stipendijas bakalauriem un vienu – maģistrantūras studentam.

Šīs stipendijas ir īpašas, jo papildus ikmēneša naudas summai, papildus apmaksā mācību braucienus uz ārvalstīm studiju laikā un dod iespēju sarīkot personālizstādi, noslēdzot studijas.

2012. gada 4. aprīlī Borisa un Ināras Teterevu fonds parakstīja sadarbības memorandu par atbalsta piešķiršanu piecu gadu garumā Latvijas Mākslas akadēmijas projektiem izcilības stiprināšanai.

Papildus stipendijām Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz finansiālu atbalstu LMA studentu grupu un mācībspēku radošiem braucieniem ārvalstīs, kā arī atbalsta Latvijas Mākslas akadēmijas balvu. Plašāk par Fonda atbalstu izglītībai.

Fotogalerijas no stipendiju piešķiršanas 2014. gadā, 2013. gadā un 2012.gadā.