Borisa un Ināras Teterevu fonds sveic “Laiks Ziedonim” laureātus un nominantus

Print page

Borisa un Ināras Teterevu fonds sveic “Laiks Ziedonim” šīgada balvas laureātus un nominācijām izvirzītos kandidātus, kuri kalpo Latvijai un iedvesmo ar izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatnību. Turpinot pērn aizsākto tradīciju, “Laiks Ziedonim” apbalvojumu pasniedza īpašā ceremonijā dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā – 3. maijā, piecās nominācijās.
Raiņa jubilejas gadā arī nomantos un laureātos apbalvojuma komisija izvirzījusi cilvēkus ar īstu Tota, tēla Raiņa lugā “Spēlēju dancoju”, uzdrīkstēšanos, neatlaidību, dedzību, nesavtību un jaunradi.

Cildināšanas pasākuma atskats fotogrāfijās aplūkojams šeit

Ceremoniju iespējams noskatīties šeit

Apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2015 laureāti un nominanti:
- ZINĀTNE, "TAUREŅU UZBRUKUMS" laureāts ir profesors JURĢIS ŠĶILTERS. Viņš ir kognitīvo zinātņu pētnieks, kurš šai zinātnes jomai atvēris durvis arī Latvijā. Savos pētījumos J.Šķilters ir pievērsies valodai un tam, kā domājam, uztveram pasauli un sevi. Nominanti - muzikologs Mārtiņš Boiko, vēsturnieks Harijs Tumans, matemātiķis Andris Ambainis, ekonomists Tālis Putniņš un inženierzinātņu doktors Kaspars Kalniņš.

- DZĪVE LITERATŪRĀ, "BIZE" laureāte ir latviešu bērnu literatūras veicinātāja un rakstniec INESE ZANDERE, kura zināma gan kā bērnu grāmatu apgāda "Liels un mazs" redaktore, libreta "Kartupeļu opera" autore un ar citiem darbiem. Nominanti - literāte Ilze Sperga, rakstnieks Reinis Runcis un rakstniece Inga Ābele.

- BĒRNI UN JAUNIEŠI, "RABARBERS" laureāts ir Saldus 2. vidusskolas 11. klases skolēns un aizrautīgs grāmatu kolekcionārs VALTERS DAKŠA. Viņa plašā kolekcija glabājas O. Kalpaka muzejā ‘’Airītes’’ un ir pieejama ikvienam muzeja apmeklētājam. Nominanti - students un STRAUME inline skolas treneris Nils Jansons un pūču pētnieks Andris Avotiņš.

- TAUTSAIMNIECĪBA, "ZEMI ES MĀCOS” laureāts ir uzņēmuma Infogram dibinātājs ULDIS LEITERTS. Infogr.am ir datu vizualizācijas aplikācija, kas ļauj katram bez dizaina un programmēšanas spējām radīt skaistas un interaktīvas infografikas. Uzņēmums rada eksportspējīgu produktu ar augstu pievienoto vērtību. Nominanti – Lielopu izsoļu nama izveidotājs Latvijā Kaspars Ādams, “Ērenpreiss Original” dibinātājs Toms Ērenpreiss, zāļu tēju ražotājs Atrūrs Tereško.

- NOVADPĒTNIECĪBA, "KEDAS" laureāts ir VARIS AUZIŅŠ, kurš pāris gados izpētījis un sācis atjaunot gandrīz izzudušu Vidzemes folkloras kapelu tradīciju - latviešu basa instrumenta basītes spēli. Nominanti – seno rotaļu un rotaļlietu vēsturnieks un izgatavotājs (arī jaunradītājs) Aldonis Baldiņš un starpnozaru mākslas grupa "Serde".

Katras nominācijas laureāts saņēma cildinājuma apliecinājumu, Olgas Šilovas veidoto statueti un 3000 eiro, pēc visu nodokļu nomaksas. Par naudas balvas fondu rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds.