2014. gada 14. novembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar LR kultūras ministri Daci Melbārdi un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda Padomes locekļiem – Borisu un Ināru Tetereviem, Ernestu Berni un Oļegu Fiļu. Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecības ieceres īstenošanu, gatavošanos Latvijas 100 gades svinībām, plānotajiem darbiem un veiksmīgo sadarbību starp Kultūras ministriju, ABLV Charitable Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fondu.
Skatiet tikšanos fotogrāfijās [1]. Par jaunā muzeja ieceri mecenāti Boriss un Ināra Teterevi stāsta arī intervijā Latvijas Radio [2].
2014. gada 30. oktobrī svinīgā ceremonijā LR kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda padomes locekļi parakstīja nodomu protokolu [3] par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecības ieceres īstenošanu.
Līdz 2021. gada 18. novembrim Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, kuru dibinājuši ABLV Charitable Foundation [4] un Borisa un Ināras Teterevu fonds, par dibinātāju un fonda piesaistītiem citiem publisko un privāto personu finanšu līdzekļiem partnerībā ar LR Kultūras ministriju īstenos Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecību, kā arī nodrošinās muzeja darbību, pārvaldību un attīstību, tostarp krājuma veidošanu, uzturēšanu un papildināšanu. Muzejs būs atvērts un pieejams sabiedrībai. Fonda līdzdibinātāji muzeja būvniecībai nodrošinās nepieciešamo finansējumu 30 miljonu eiro apmērā.
Nodomu protokols ir parakstīts, pamatojoties uz veiksmīgo ilgtermiņa sadarbību starp Kultūras ministriju, ABLV Charitable Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fondu kā ievērojamiem Latvijas laikmetīgās mākslas jomas mecenātiem, un ABLV Bank kā galveno atbalstītāju Laikmetīgās mākslas muzeja krājuma veidošanā pamatojoties uz 2005. gada 23. septembrī noslēgto sadarbības līgumu.
Pēdējos gados sabiedrības un kultūras nozares pieprasījums pēc laikmetīgās mākslas muzeja Latvijas kultūrtelpā ir būtiski palielinājies. Šo procesu aktīvi attīsta vairākas nevalstiskās organizācijas, veidojot īpašas programmas laikmetīgās mākslas izstāžu rīkošanai un jaunu darbu radīšanai, kā arī organizējot dažādas sabiedriskas aktivitātes muzeja veidošanas idejas aktualizācijai. Jau kopš 2005. gada notiek aktīvs Latvijas laikmetīgās mākslas kolekcijas [5]veidošanas process, kurā ilgtermiņā sadarbojas LR Kultūras ministrija un ABLV Bank. No 2013. gada tiek realizēta Borisa un Ināras Teterevu fonda programma "Māksla publiskajā telpā" [6] (sadarbībā ar Rīgas pilsētu).