Ar laikmetīgās mākslas izstādi „Ar septiņjūdžu zābakiem. Pirmā pietura – Dānija” Mākslas muzejā „Rīgas Birža” atklāta Borisa un Ināras Teterevu mākslas programma TÊTE-À-TÊTE 2015. Līdz 25.oktobrim aicinām apskatīt mākslas darbus, kā arī piedalīties izglītības programmā.
Izstādi [1]papildinošajā izglītības programmā ir virkne pasākumu, kas ļaus interesentiem tuvāk iepazīt laikmetīgo mākslu. Mecenāts Boriss Teterevs pārliecināts, ka svarīgs uzdevums ir Latvijas sabiedrībā atraisīt zinātkāri par laikmetīgās mākslas izpausmēm. Tāpēc izglītības programmai ir īpaša nozīme. Tā ir pielāgota ikviena apmeklētāja interesēm - no vismazākajiem skatītājiem līdz laikmetīgās mākslas ekspertiem.
Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piedaloties izstādes un TÊTE-À-TÊTE 2015 atklāšanas pasākumā [2], pauda [3], ka šī ir unikāla iespēja katram mākslas baudītājam sajust šedevru burvību, izzināt vairāk par māksliniekiem un iedziļināties laikmetīgajā mākslā.
Aicinām bezmaksas lejupielādēt izstādes katalogu šeit [4]. Katalogu drukātā veidā var iegādāties arī Mākslas muzejā „Rīgas Birža”.
Izstādi papildinošie izglītojošie pasākumi:
Visu izstādes laiku apmeklētājiem pieejams bezmaksas ģimenes ceļvedis „Mākslas pētnieks: laikmetīgā māksla”. Tas veidots bērniem, kuri kopā ar saviem vecākiem apmeklēs muzeja izstādi. Ceļvedī atrodami gan dažādi uzdevumi, gan tematiskā vārdnīca, kas ļaus aizraujošā veidā iepazīties ar ekspozīciju.
Tāpat interesenti var pieteikties ekskursijām gida pavadībā ar stāstījumu latviešu vai krievu valodā.
19. septembrī un 10. oktobrī, plkst. 13.00 - Ģimenes diena „Neparastā māksla”.
Vecākiem ar bērniem būs iespēja apskatīt izstādi muzeja pedagoga vadībā, iepazīties ar laikmetīgās mākslas piemēriem, piedalīties radošajās darbnīcās, kur kopīgi varēs radīt mākslas darbu, eksperimentējot ar krāsām, un otu vietā izmantojot balonus, kā arī apdrukāt līdzpaņemto audumu vai apģērbu sietspiedes tehnikā ar Dmitrija Gutova instalācijas „Gondola” motīvu. Aicinām piedalīties ģimenes ar bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās: Ieva Andžāne, 67357536, Ieva.Andzane@lnmm.lv [5].
3. oktobrī plkst. 16.00 - lekcija „Grenlande un Špicbergena”.
Ar Dānijas Kultūras institūta Latvijā pārstāvi sarunājas „Jēkaba Ceļojumu” vadītājs Uldis Alksnis. Mākslas muzeja „Rīgas Birža” ceļotāju klubs „Terra incognita” gaida tos, kuri ceļojuši, ceļo un vēl ceļos – domās vai īstenībā. Papildu informācija: Vita Ozoliņa, 67225209, 26 517135, Vita.Ozolina@lnmm.lv [6].
8. oktobrī plkst. 17.00 - lekcija „Kā saprast laikmetīgo mākslu tradīciju un eksperimentu kontekstā”. Stāsta mākslas zinātniece Inga Šteimane.
Nodarbību ciklā „Telpa, Tērps un Tēls” tiek iesaistīti radošo profesiju pārstāvji, lai veicinātu paaudžu sadarbību un nodrošinātu tradīciju pārmantojamību. Mākslas speciālistu, mākslas vēsturnieku, arhitektu vadītu lekciju, diskusiju un sarunu veidā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturiskajiem stiliem, to izpausmēm tēlotājmākslā, arhitektūrā un modē. Papildu informācija: Vita Ozoliņa, 67 225209, 26 517135, Vita.Ozolina@lnmm.lv [6].
11. oktobrī plkst. 15.00 - tikšanās ar mākslas zinātnieci Helēnu Demakovu. Aicināti visi interesenti. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
Tāpat izstādes laikā būs pieejama radošā darbnīca bērniem „Krāsu darbnīca”. Tajā pēc izstādes izpētes muzeja pedagoga vadībā darbnīcas dalībnieki pievērsīsies mākslas darbu radīšanai, iedvesmojoties no ekspozīcijā redzētā un uzzinātā.
Pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu grupām ir iespēja apmeklēt darbnīcu darba dienu rītos, iepriekš piesakoties pa tālruni 67357534 vai rakstot uz e-pastu rigasbirza@lnmm.lv [7].
Borisa un Ināras Teterevu mākslas programma TÊTE-À-TÊTE 2015 [8] norisinās no 11. septembra līdz 30. oktobrim. Tās ietvaros notiek jauni vērienīgi mākslas notikumi, kas iezīmē sākumceļu uz topošo Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju [9] un vienlaicīgi piedāvā skatītājiem spilgtus mūsdienu kultūras notikumus [10].
Izstāde „Ar septiņjūdžu zābakiem. Pirmā pietura – Dānija” (Mākslas muzejā „Rīgas Birža” [11]) ir pirmā izstāde, caur kuru Borisa un Ināras Teterevu fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju iepazīstina ar Baltijas jūras reģiona muzeju labākajiem laikmetīgās mākslas kolekciju piemēriem [12].