10. novembrī Kandavā notika noslēdzošā no piecām Apkaimes darbnīcām, kas kopā veidoja Kandavas novada iedzīvotāju forumu. Iedzīvotāju foruma mērķis ir aicināt iedzīvotājus aktīvi piedalīties vietējās attīstības plānošanā un plānotā īstenošanā. Visas foruma aktivitātes tiek īstenotas brīvprātīgi, balstoties uz pašu iedzīvotāju interesi un iniciatīvu. 2012. gada oktobrī Kandavas novadā [1] Apkaimes darbnīcas vēl notika Vānē, Matkulē, Zantē un Zemītē.
Šeit [2] skatiet foruma norisi fotogrāfijās.
Foruma dalībnieki strādāja astoņās dažādās jomās - sadarbība, vide, uzņēmējdarbība, izglītība, bērni un jaunieši, sociālā joma, kultūra, sports un aktīvs dzīvesveids, kurās viņi diskutēja par esošajām problēmām un meklēja to risinājumus, kurus pēc tam prezentēja. Kamēr diskusiju dalībniekus izklaidēja dažādi priekšnesumi, tikmēr eksperti izvēlējās astoņas idejas, kuras varētu realizēt. Foruma otrajā daļā iedzīvotāji meklēja konkrētus risinājumus lai varētu īstenot šīs idejas.
Kandavnieki uzskatīja, ka Kandavai jābūt ziedošākai- vecpilsētā nepieciešams izvietot uz palodzēm puķu kastes, kurās augtu krāšņas puķes. Vēl nolēma, ka izveidos un piestiprinās informatīvu plāksni pie vecās vidusskolas ēkas ar norādi, ka šeit bijusi Kandavas vidusskola un izkārs zilo karogu; jāuzlabo pieejamība Abavai un jāuzlabo informācijas stendi, lai afišas nebūtu iespējams tik viegli noraut.Daļu ideju spēs īstenot iedzīvotāji, pārējām idejām, kuras iedzīvotāji nespēs realizēt saviem spēkiem, risinājumu mēģinās rast Kandavas novada dome.
Novada forumu rīkoja biedrība „Kandavas partnerība” [3] kopā ar Kandavas novada Kultūras pārvaldi, to atbalstīja Borisa un Ināras Teterevu fonds un Kandavas novada dome [4].
2012.gada martā Borisa un Ināras Teterevu fonds izsludināja īpašu konkursu, lai noskaidrotu darbīgākos novadus ar mērķi nostiprināt un paplašināt kopienu filantropiju Latvijā, radot pamatu jaunu kopienu fondu izveidei. Konkurss izsludināts fonda īstenotās Kopienu filantropijas attīstības programmas 2012 – 2017 [5] ietvaros un tam varēja pieteikties iedzīvotāju interešu grupas no visiem Latvijas reģioniem. Borisa un Ināras Teterevu fonda finansētās Kopienu fondu attīstības programmas Latvijā un Baltijā 2012. 2017. gadam viens no uzdevumiem paredz nostiprināt un attīstīt kopienu filantropijas konceptu Latvijā un Baltijā, sniedzot atbalstu jaunām kopienu fondu izveides iniciatīvām lauku reģionos.
Latvijā darbojas pieci kopienu fondi Talsos, Valmierā, Alūksnē/Apē, Lielvārdē un Liepājā. No 2003. līdz 2011. gadam atbalstīti 597 kopienu projekti. Pavisam kopienu fondi savu apkaimju projektiem piesaistījuši 1 002 778 latu. Vairāk par kopienu fondiem lasiet: www.kopienufondi.lv [6].