Dienvidamerika

Atbalsts līderības programmai atkritumu pārstrādes jomā Peru
(Lima, Peru / 02.01.2014.)

2014. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds ir uzsācis divu gadu sadarbības projektu ar organizāciju Global Fairness Initiative, kas partnerībā ar organizāciju Ciudad Saludable ieviešot programmu Peru galvaspilsētā Limā.

Dienvidamerikā ir aptuveni 4 miljoni cilvēku, kas pārstrādā atkritumus (viņus parasti sauc par „atkritumu vācējiem”) un 86% no viņiem dzīvo galējā nabadzībā. Atkritumi ir nozīmīgs ekonomiskais sektors tirgū, kas nes ienākumus no lielām kompānijām, taču tikai aptuveni 10% no atkritumu pārstrādātājiem ir formāli reģistrēta uzņēmējdarbība, kas tiem ļauj gūt labumu no esošās sociālā nodrošinājuma sistēmas, jo viņi ir konkurētspējīgi papīra, plastmasas vai stikla pārstrādes tirgū. Papildus ekonomikai atkritumi ir liela vides un veselības problēma, jo tie bieži vien tiek nepareizi apstrādāti un vidē nonāk ķīmiskais un bioloģiskais piesārņojums.

Līderības programma atkritumu pārstrādes jomā palīdzēs attīstīt līderības spēju tūkstošiem atkritumu vācēju Peru. Atkritumu pārstrādātāji saņems atbalstu mikrouzņēmumu, kooperatīvu un organizāciju veidošanā, lai tie varētu uzlabot atkritumu pārstrādi un piekļūt tirgiem, ar kuru palīdzību var palielināt savus ienākumus. Programmas dalībnieki saņems nepieciešamo apmācību par atkritumu pārstrādes uzņēmējdarbības attīstību, strādnieku organizēšanu, veselību un drošību, kā arī sabiedrības iesaistīšanu atkritumu pārstrādes kultūras popularizēšanā. Papildus tam tiks strādāts pie stratēģijām tādas likumdošanas izveidē, kas dos labumu vairāk nekā 100000 atkritumu vācēju un pārstrādātāju.