"Teātris.zip": 9. martā pa dienu - "Dullais barons Bunduls", vakarā - Valmieras “Tumšie brieži”

Print page

Sestdien, 9. martā, „Teātris.zip” kā dienas izrādi piedāvās Nacionālā teātra iestudējumu „Dullais barons Bunduls”, bet vakara raidījums būs veltīts Valmieras teātra izrādei „Tumšie brieži”.

Pirms izrādes "Tumšie brieži" Teātra.zip studijā Ojārs Rubenis sarunāsies ar aktieriem Māru Menniku, Aigaru Vilimu, režisori Māru Ķimeli, dramaturģi Ingu Ābeli un briežu dārza īpašnieci Gunu Cunsku.

Ingas Ābeles luga „Tumšie brieži” iedvesmojusi ne vienu vien režisoru teātrī un kino. Režisore M.Ķimeles versiju vērtējot, teātra zinātniece Valda Čakare laikrakstā “Diena” (2002. gada 23. augustā) teica: “Iestudējums rada sajūtu, ka uz brīdi izdevies pieskarties dzīvībai. Varbūt tāpēc, ka Māras Ķimeles iestudētā izrāde ir ļoti ķermeniska. Aktieru sejas vaibsti, acis, rokas, kājas, viss augums runā, un šī runa precīzi trāpa skatītāju jutekļos, pirms vēl paspējuši piedzimt vārdi. Dace Eversa, Māra Mennika, Aigars Vilims, Januss Johansons, Tālivaldis Lasmanis un Juris Laviņš no I.Ābeles atrasto vārdu dzīlēm prot izvilināt būtību, bet Inesei Ramutei mēmās Anniņas lomā tā dodas rokā tāpat bez teksta”.

Atgādinām, ka vēl līdz 10. martam ikviens aicināts nobalsot par savu Teātra dienai veltītu izrādi, ko pārraidīs sestdien, 30. martā.